  • CDRH5D28NP-150NC
CDRH5D28NP-150NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH5D28NP-150NC
HK JDW NO:
738-CDRH5D28NP-150NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH5D28NP-150NC
Description:
INDUCTOR POWER 15UH 1.10A SMD
Step5Bar-code shipping tag
CDRH5D28NP-150NC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    400.011771mg
  • Material - Core
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2012
  • Series
    CDRH5D28
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.224W 5.70mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Depth
    6mm
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    103mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2222
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm