  • CDRH3D11NP-100NC
CDRH3D11NP-100NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH3D11NP-100NC
HK JDW NO:
738-CDRH3D11NP-100NC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH3D11NP-100NC
Description:
Fixed Inductors 10uH 0.28A 0.20ohms
Step5Bar-code shipping tag
CDRH3D11NP-100NC
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2006
  • Series
    CDRH3D11
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    Box
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    280mA
  • Case/Size Code
    1515
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm