  • CDRH127NP-330MC
CDRH127NP-330MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH127NP-330MC
HK JDW NO:
738-CDRH127NP-330MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDRH127NP-330MC
Description:
FIXED IND 33UH 3A 64.8 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CDRH127NP-330MC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    3.599993g
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2010
  • Series
    CDRH127
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    2
  • Depth
    12.3mm
  • Current Rating
    3A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    64.8mOhm Max
  • Max DC Current
    3A
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    4848
  • DC Current
    3A
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm