  • CDRH103RNP-330NC-B
CDRH103RNP-330NC-B
advertisement
Manufacturer No:
CDRH103RNP-330NC-B
HK JDW NO:
738-CDRH103RNP-330NC-B
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDRH103RNP-330NC-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDRH103R
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    1.35A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    202mOhm Max
  • Max DC Current
    1.35A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.74A
  • Case/Size Code
    4039
  • Height
    3.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm