  • CDR35BX274AKUSAR
CDR35BX274AKUSAR
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BX274AKUSAR
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR35BX274AKUSAR
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
CDR35BX274AKUSAR
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR35 0.27μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BX274AKUSAR
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR35
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
    BX
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm