  • CDR35BP512BKUSAT
CDR35BP512BKUSAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR35BP512BKUSAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR35BP512BKUSAT
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
CDR35BP512BKUSAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR35 5100pF 100V Ceramic Capacitor ±10% BP 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR35BP512BKUSAT
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR35
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BP
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    5100pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm