  • CDR33BX473AKZMAT
CDR33BX473AKZMAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR33BX473AKZMAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-CDR33BX473AKZMAT
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
CDR33BX473AKZMAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR33 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Military Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR33BX473AKZMAT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.4986mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR33
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Military
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Length
    3.2004mm