  • CDR31BP390BFWSAT
CDR31BP390BFWSAT
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP390BFWSAT
HK JDW NO:
877-CDR31BP390BFWSAT
Datasheet:
CDR31BP390BFWSAT
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31 39pF 100V Ceramic Capacitor ±1% BP 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP390BFWSAT
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    39pF
  • Failure Rate
    S (0.001%)