  • CDR14BG3R6CBUS
CDR14BG3R6CBUS
advertisement
Manufacturer No:
CDR14BG3R6CBUS
HK JDW NO:
66-CDR14BG3R6CBUS
Datasheet:
CDR14BG3R6CBUS
Description:
3.6pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
CDR14BG3R6CBUS
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3.6pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.79mm
    1111
  • Positive Tolerance
    2.7778%
  • Negative Tolerance
    2.7778%
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    70.9mm