  • CDR125-391MC
CDR125-391MC
advertisement
Manufacturer No:
CDR125-391MC
HK JDW NO:
738-CDR125-391MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CDR125-391MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR125-391MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CDR125
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.457W 12.60mmx11.60mm
  • Tolerance
    -15% +20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating (Amps)
    520mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    520mA
  • Inductance
    390μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.08Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.55MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Diameter
    12.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.232 5.90mm
  • Length
    12.5984mm
  • Width
    11.6078mm