  • MSS1038-563MLB
MSS1038-563MLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1038-563MLB
HK JDW NO:
3194-MSS1038-563MLB
Package:
Step5Bar-code shipping tag
MSS1038-563MLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Package / Case
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    56 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.85A
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Case/Size Code
    4039
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    180mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    56 µH
  • Height
    4mm
  • Length
    10.5mm
  • Width
    10.2mm