  • CDH38D11SLDNP-2R9MC
CDH38D11SLDNP-2R9MC
advertisement
Manufacturer No:
CDH38D11SLDNP-2R9MC
HK JDW NO:
738-CDH38D11SLDNP-2R9MC
Step5Bar-code shipping tag
CDH38D11SLDNP-2R9MC
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    CDH38D11/SLD
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    1.86A
  • Inductance
    2.9μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    97.5mOhm Max
  • Max DC Current
    1.86A
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Case/Size Code
    0815
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm