  • CD7FA152JO3
CD7FA152JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD7FA152JO3
HK JDW NO:
192-CD7FA152JO3
Datasheet:
CD7FA152JO3
Purchasing and Inquiry
CD7FA152JO3 Overview
Due to its 0.331Lx0.173W 8.40mmx4.40mm size/dimension, it allows for high reliability.To function properly, 100V needs a voltage of Rated DC.Parts with 70 ppm/°C temperature coefficients are pre-set.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CD7FA152JO3 Features
its size/dimension is 0.331Lx0.173W 8.40mmx4.40mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD7FA152JO3 Applications
  • RF Instruments
  • Lasers
  • Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • CATV
  • MRI Coils and Generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
CD7FA152JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.331Lx0.173W 8.40mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    4.4mm
  • Lead Spacing
    0.173 4.40mm
  • Size Code
    3317
  • Height
    6.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.311 7.90mm
  • Length
    8.4mm