  • CD6ED510GO3
CD6ED510GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD6ED510GO3
HK JDW NO:
192-CD6ED510GO3
Datasheet:
CD6ED510GO3
Purchasing and Inquiry
CD6ED510GO3 Overview
The size/dimension of this device is 0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm in order to ensure a high level of reliability.The voltage - Rated DC of 500V must be provided for the device to function properly.With the part, the temperature coefficient is set to 100 ppm/°C.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
CD6ED510GO3 Features
its size/dimension is 0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD6ED510GO3 Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Mobile Radio
  • MRI Coils
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
Step5Bar-code shipping tag
CD6ED510GO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Capacitance
    51pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    4.3942mm
  • Lead Spacing
    0.173 4.40mm
  • Height
    4.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.173 4.40mm
  • Length
    7mm
  • Width
    2.4mm