  • CD6ED500GO3
CD6ED500GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD6ED500GO3
HK JDW NO:
192-CD6ED500GO3
Datasheet:
CD6ED500GO3
Purchasing and Inquiry
CD6ED500GO3 Overview
Due to its 0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm size/dimension, it allows for high reliability.A voltage of 500V needs to be provided for it to function properly.100 ppm/°C temperature coefficient are set with the part.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CD6ED500GO3 Features
its size/dimension is 0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD6ED500GO3 Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Power Amplifiers
  • Tuned LCR Circuits
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • CATV
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CD6ED500GO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Capacitance
    50pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    4.3942mm
  • Lead Spacing
    0.173 4.40mm
  • Height
    4.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.173 4.40mm
  • Length
    7mm
  • Width
    2.4mm