  • CD6ED330JO3
CD6ED330JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD6ED330JO3
HK JDW NO:
192-CD6ED330JO3
Datasheet:
CD6ED330JO3
Purchasing and Inquiry
CD6ED330JO3 Overview
Consequently, it has 0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.To function properly, 500V needs a voltage of Rated DC.100 ppm/°C temperature coefficient are set with the part.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
CD6ED330JO3 Features
its size/dimension is 0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD6ED330JO3 Applications
  • Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Medical Equipment
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Plasma generators
  • MRI Coils and Generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils
Step5Bar-code shipping tag
CD6ED330JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.4mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    4.4mm
  • Lead Spacing
    0.173 4.40mm
  • Lead Diameter
    400 μm
  • Height
    6.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.173 4.40mm
  • Length
    7mm