  • CD6ED220JO3
CD6ED220JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD6ED220JO3
HK JDW NO:
192-CD6ED220JO3
Datasheet:
CD6ED220JO3
Purchasing and Inquiry
CD6ED220JO3 Overview
The size/dimension of this module is 0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm in order to provide high reliability.This device requires a voltage of - Rated DC of 500V in order to be fully functional.This part is set with a 100 ppm/°C temperature coefficient.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CD6ED220JO3 Features
its size/dimension is 0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD6ED220JO3 Applications
  • CATV
  • RF Medical Equipment
  • Plasma generators
  • RF Instruments
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Power Amplifiers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CD6ED220JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.094W 7.00mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.4mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    4.4mm
  • Lead Spacing
    0.173 4.40mm
  • Lead Diameter
    400 μm
  • Height
    4.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.173 4.40mm
  • Length
    7mm