  • CD5EC470GO3
CD5EC470GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD5EC470GO3
HK JDW NO:
192-CD5EC470GO3
Datasheet:
CD5EC470GO3
Purchasing and Inquiry
CD5EC470GO3 Overview
The size/dimension of this device is 0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm in order to ensure a high level of reliability.To properly function, the voltage - Rated DC of 300V must be provided.This part is set with a 100 ppm/°C temperature coefficient.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CD5EC470GO3 Features
its size/dimension is 0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
the voltage - Rated DC of 300V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD5EC470GO3 Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils and Generators
  • Power Amplifiers
  • Lasers
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils
  • RF Instruments
  • Ground and Flight Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CD5EC470GO3
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Lead Pitch
    2.9972mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Size Code
    2714
  • Height
    5.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.6mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C