  • CD4FC821GO3
CD4FC821GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD4FC821GO3
HK JDW NO:
192-CD4FC821GO3
Package:
Radial
Datasheet:
CD4FC821GO3
Purchasing and Inquiry
CD4FC821GO3 Overview
Pitch 2.5mm is measured on the part's terminals.In order to guarantee a high level of reliability, its size / dimension is 0.339Lx0.161W 8.60mmx4.10mm.It requires voltage - Rated DC of 300V to function fully.Parts have a 70 ppm/°C temperature coefficient.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CD4FC821GO3 Features
a 2.5mm terminal pitch
its size/dimension is 0.339Lx0.161W 8.60mmx4.10mm
the voltage - Rated DC of 300V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD4FC821GO3 Applications
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Instruments
  • RF Medical Equipment
  • Mobile Radio
  • MRI Coils
  • RF Power Amplifiers
  • Tuned LCR Circuits
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Lasers
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CD4FC821GO3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    CD4
  • Size / Dimension
    0.339Lx0.161W 8.60mmx4.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    3416
  • Height
    7.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.311 7.90mm
  • Length
    8.6mm
  • Width
    4.1mm