  • CD4FA152JO3F
CD4FA152JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD4FA152JO3F
HK JDW NO:
192-CD4FA152JO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CD4FA152JO3F
Purchasing and Inquiry
CD4FA152JO3F Overview
Despite its size/dimension being 0.339Lx0.181W 8.60mmx4.60mm, it guarantees high reliability.The voltage - Rated DC of 100V must be provided for the device to function properly.The part has a temperature coefficient of 70 ppm/°C.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CD4FA152JO3F Features
its size/dimension is 0.339Lx0.181W 8.60mmx4.60mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD4FA152JO3F Applications
  • RF Instruments
  • Plasma generators
  • Lasers
  • Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • CATV
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Tuned LCR Circuits
  • Ground and Flight Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CD4FA152JO3F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CD4
  • Size / Dimension
    0.339Lx0.181W 8.60mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height
    7.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.311 7.90mm