  • CD4ED620GO3
CD4ED620GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD4ED620GO3
HK JDW NO:
192-CD4ED620GO3
Datasheet:
CD4ED620GO3
Purchasing and Inquiry
CD4ED620GO3 Overview
The terminal Pitch of the part is measured 2.5mm.The size/dimension of this module is 0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm in order to provide high reliability.Providing a DC voltage - Rated DC of 500V is required to fully operate the device.Temperature coefficients 100 ppm/°C are set with the part.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CD4ED620GO3 Features
a 2.5mm terminal pitch
its size/dimension is 0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD4ED620GO3 Applications
  • CATV
  • Plasma generators
  • Tuned LCR Circuits
  • Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CD4ED620GO3
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height
    5.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    7.4mm
  • Width
    2.8mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±2%