  • CD4ED270JO3F
CD4ED270JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD4ED270JO3F
HK JDW NO:
192-CD4ED270JO3F
Datasheet:
CD4ED270JO3F
Purchasing and Inquiry
CD4ED270JO3F Overview
The size/dimension of this device is 0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm in order to ensure a high level of reliability.Providing a DC voltage - Rated DC of 500V is required to fully operate the device.This part is set with a 100 ppm/°C temperature coefficient.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CD4ED270JO3F Features
its size/dimension is 0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD4ED270JO3F Applications
  • RF Instruments
  • Plasma generators
  • MRI Coils
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils and Generators
Step5Bar-code shipping tag
CD4ED270JO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height
    5.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm