  • CD45-E2GA681M-VKA
CD45-E2GA681M-VKA
advertisement
Manufacturer No:
CD45-E2GA681M-VKA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CD45-E2GA681M-VKA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CD45-E2GA681M-VKA
Description:
CD 680pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.256Dia 6.50mm -25°C~105°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 590
Step5Bar-code shipping tag
CD45-E2GA681M-VKA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2013
  • Series
    CD
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    E
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    680pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm