  • CD30FD622GO3
CD30FD622GO3
advertisement
Manufacturer No:
CD30FD622GO3
HK JDW NO:
192-CD30FD622GO3
Datasheet:
CD30FD622GO3
Purchasing and Inquiry
CD30FD622GO3 Overview
Parts are measured at their terminal pitches 11.1mm.Despite its size/dimension being 0.780Lx0.291W 19.81mmx7.40mm, it guarantees high reliability.The voltage - Rated DC of 500V must be provided for the device to function properly.Parts with 70 ppm/°C temperature coefficients are set at the factory.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
CD30FD622GO3 Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.780Lx0.291W 19.81mmx7.40mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD30FD622GO3 Applications
  • MRI Coils and Generators
  • MRI Coils
  • Lasers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Instruments
  • CATV
  • Mobile Radio
  • RF Medical Equipment
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Tuned LCR Circuits
Step5Bar-code shipping tag
CD30FD622GO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.291W 19.81mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6200pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Lead Pitch
    11.0998mm
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Size Code
    7725
  • Height
    22.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.870 22.10mm
  • Length
    19.6mm
  • Width
    6.4mm