  • CD30FD512GO3F
CD30FD512GO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD30FD512GO3F
HK JDW NO:
192-CD30FD512GO3F
Datasheet:
CD30FD512GO3F
Purchasing and Inquiry
CD30FD512GO3F Overview
In this case, we measure the part's terminal pitch at 11.1mm.A 0.780Lx0.280W 19.81mmx7.10mm dimension and a size/dimension of 0.780Lx0.280W 19.81mmx7.10mm ensure reliability.The voltage - Rated DC of 500V needs to be provided to fully play its function.Parts with 70 ppm/°C temperature coefficients are pre-set.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CD30FD512GO3F Features
a 11.1mm terminal pitch
its size/dimension is 0.780Lx0.280W 19.81mmx7.10mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD30FD512GO3F Applications
  • RF Medical Equipment
  • Tuned LCR Circuits
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Lasers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Plasma generators
  • MRI Coils and Generators
  • Mobile Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CD30FD512GO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.280W 19.81mmx7.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    5100pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    11.1mm
  • Lead Pitch
    11.0998mm
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Size Code
    7827
  • Height Seated (Max)
    0.858 21.80mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.9mm