  • CD30FD432JO3
CD30FD432JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD30FD432JO3
HK JDW NO:
192-CD30FD432JO3
Datasheet:
CD30FD432JO3
Purchasing and Inquiry
CD30FD432JO3 Overview
A 0.780Lx0.272W 19.81mmx6.90mm dimension and a size/dimension of 0.780Lx0.272W 19.81mmx6.90mm ensure reliability.The voltage - Rated DC of 500V needs to be provided to fully play its function.Temperature coefficients 70 ppm/°C are set with the part.It is recommended that the device remain at -55°C~125°C at all times when in operation.
CD30FD432JO3 Features
its size/dimension is 0.780Lx0.272W 19.81mmx6.90mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD30FD432JO3 Applications
  • Plasma generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Lasers
  • MRI Coils
  • CATV
  • Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
CD30FD432JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.780Lx0.272W 19.81mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4300pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Lead Pitch
    11.0998mm
  • Lead Spacing
    0.437 11.10mm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Size Code
    7826
  • Height
    21.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.858 21.80mm
  • Length
    19.8mm
  • Width
    6.6mm