  • CD19FD681FO3F
CD19FD681FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD19FD681FO3F
HK JDW NO:
192-CD19FD681FO3F
Datasheet:
CD19FD681FO3F
Purchasing and Inquiry
CD19FD681FO3F Overview
Despite its size/dimension being 0.650Lx0.209W 16.50mmx5.30mm, it guarantees high reliability.To function properly, 500V needs a voltage of Rated DC.With the part, temperature coefficients of 70 ppm/°C are pre-set.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CD19FD681FO3F Features
its size/dimension is 0.650Lx0.209W 16.50mmx5.30mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD19FD681FO3F Applications
  • Tuned LCR Circuits
  • Plasma generators
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
  • Lasers
  • MRI Coils
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CD19FD681FO3F
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.650Lx0.209W 16.50mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5.3mm
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    8.7mm
  • Lead Length
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm