  • CD19FD392JO3
CD19FD392JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD19FD392JO3
HK JDW NO:
192-CD19FD392JO3
Datasheet:
CD19FD392JO3
Purchasing and Inquiry
CD19FD392JO3 Overview
Consequently, it has 0.689Lx0.311W 17.50mmx7.90mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.To function properly, 500V needs a voltage of Rated DC.With the part, the temperature coefficient is set to 70 ppm/°C.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CD19FD392JO3 Features
its size/dimension is 0.689Lx0.311W 17.50mmx7.90mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD19FD392JO3 Applications
  • RF Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Lasers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • MRI Coils
  • RF Medical Equipment
  • Plasma generators
  • MRI Coils and Generators
Step5Bar-code shipping tag
CD19FD392JO3
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.311W 17.50mmx7.90mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    7.9mm
  • Lead Pitch
    8.7mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Height
    14.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.559 14.20mm
  • Length
    17.5mm