  • CD19FD332JO3
CD19FD332JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD19FD332JO3
HK JDW NO:
192-CD19FD332JO3
Datasheet:
CD19FD332JO3
Purchasing and Inquiry
CD19FD332JO3 Overview
The size/dimension of this device is 0.681Lx0.291W 17.30mmx7.40mm in order to ensure a high level of reliability.The voltage - Rated DC of 500V needs to be provided to fully play its function.For reliable operation, the highest temperature is set to 125°C.With the part, the temperature coefficient is set to 70 ppm/°C.The voltage - Rated of this electronic part is 500V.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CD19FD332JO3 Features
its size/dimension is 0.681Lx0.291W 17.30mmx7.40mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CD19FD332JO3 Applications
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • CATV
  • Plasma generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils
  • Tuned LCR Circuits
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
CD19FD332JO3
    Radial
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.681Lx0.291W 17.30mmx7.40mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    7.4mm
  • Lead Pitch
    8.7mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    17.3mm
  • Width
    7.3914mm