  • CD19FD302JO3
CD19FD302JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD19FD302JO3
HK JDW NO:
192-CD19FD302JO3
Datasheet:
CD19FD302JO3
Purchasing and Inquiry
CD19FD302JO3 Overview
A 0.681Lx0.280W 17.30mmx7.10mm size/dimension ensures high levels of reliability.The voltage - Rated DC of 500V must be provided for the device to function properly.Parts have a 70 ppm/°C temperature coefficient.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CD19FD302JO3 Features
its size/dimension is 0.681Lx0.280W 17.30mmx7.10mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD19FD302JO3 Applications
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Medical Equipment
  • CATV
  • Lasers
  • Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CD19FD302JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.681Lx0.280W 17.30mmx7.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3000pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    7.1mm
  • Lead Pitch
    8.7mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm