  • CD19FA822FO3F
CD19FA822FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD19FA822FO3F
HK JDW NO:
192-CD19FA822FO3F
Datasheet:
CD19FA822FO3F
Purchasing and Inquiry
CD19FA822FO3F Overview
Pitch is measured at the terminals of the part 8.7mm.A 0.701Lx0.350W 17.80mmx8.90mm size/dimension ensures high levels of reliability.To operate properly, it requires a voltage - Rated DC of 100V.70 ppm/°C is set as the temperature coefficient for the part.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CD19FA822FO3F Features
a 8.7mm terminal pitch
its size/dimension is 0.701Lx0.350W 17.80mmx8.90mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD19FA822FO3F Applications
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • CATV
  • RF Instruments
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils and Generators
  • Mobile Radio
  • MRI Coils
  • RF Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
CD19FA822FO3F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.701Lx0.350W 17.80mmx8.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    8.7mm
  • Lead Pitch
    8.7122mm
  • Lead Spacing
    0.343 8.70mm
  • Size Code
    7035
  • Height Seated (Max)
    0.579 14.70mm
  • Length
    17.8mm
  • Width
    8.9mm