  • CD17FC621JO3F
CD17FC621JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD17FC621JO3F
HK JDW NO:
192-CD17FC621JO3F
Datasheet:
CD17FC621JO3F
Purchasing and Inquiry
CD17FC621JO3F Overview
This part is measured at its terminal pitch 5.9mm.A 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm dimension and a size/dimension of 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm ensure reliability.To properly function, the voltage - Rated DC of 300V must be provided.This part is set with a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.The device should always remain at -55°C~150°C when in use.
CD17FC621JO3F Features
a 5.9mm terminal pitch
its size/dimension is 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm
the voltage - Rated DC of 300V
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
CD17FC621JO3F Applications
  • Lasers
  • Plasma generators
  • RF Instruments
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • CATV
  • MRI Coils
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CD17FC621JO3F
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2009
  • Series
    CD17
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Terminal Pitch
    5.9mm
  • Lead Pitch
    5.8928mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Size Code
    4621
  • Dissipation Factor
    0.05 %
  • Height Seated (Max)
    0.382 9.70mm
  • Length
    11.7mm
  • Width
    5.3mm