  • CD15FD471JO3F
CD15FD471JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD15FD471JO3F
HK JDW NO:
192-CD15FD471JO3F
Datasheet:
CD15FD471JO3F
Purchasing and Inquiry
CD15FD471JO3F Overview
The size/dimension of this device is 0.469Lx0.220W 11.90mmx5.60mm in order to ensure a high level of reliability.This device requires a voltage of - Rated DC of 500V in order to be fully functional.Parts with 70 ppm/°C temperature coefficients are pre-set.When operating, the device should remain at -55°C~125°C at all times.
CD15FD471JO3F Features
its size/dimension is 0.469Lx0.220W 11.90mmx5.60mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD15FD471JO3F Applications
  • Plasma generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • MRI Coils
  • RF Medical Equipment
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CD15FD471JO3F
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    500V
  • Height
    10.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.402 10.20mm
  • Length
    11.9mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    PCB, Through Hole
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.469Lx0.220W 11.90mmx5.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5.6mm