  • CD15FC681JO3
CD15FC681JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD15FC681JO3
HK JDW NO:
192-CD15FC681JO3
Datasheet:
CD15FC681JO3
Purchasing and Inquiry
CD15FC681JO3 Overview
Consequently, it has 0.469Lx0.209W 11.90mmx5.30mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.To properly function, the voltage - Rated DC of 300V must be provided.With the part, the temperature coefficient is set to 70 ppm/°C.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CD15FC681JO3 Features
its size/dimension is 0.469Lx0.209W 11.90mmx5.30mm
the voltage - Rated DC of 300V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD15FC681JO3 Applications
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Mobile Radio
  • CATV
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • RF Power Amplifiers
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
Step5Bar-code shipping tag
CD15FC681JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.469Lx0.209W 11.90mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5.3mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4721
  • Height
    9.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.390 9.90mm
  • Length
    11.9mm