  • CD15FC621JO3F
CD15FC621JO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD15FC621JO3F
HK JDW NO:
192-CD15FC621JO3F
Datasheet:
CD15FC621JO3F
Purchasing and Inquiry
CD15FC621JO3F Overview
A 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm dimension and a size/dimension of 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm ensure reliability.For this device to function properly, a voltage rating of 300V is needed.70 ppm/°C temperature coefficient are set with the part.Keeping the device at -55°C~125°C during operation is recommended.
CD15FC621JO3F Features
its size/dimension is 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm
the voltage - Rated DC of 300V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD15FC621JO3F Applications
  • Tuned LCR Circuits
  • CATV
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • MRI Coils and Generators
  • MRI Coils
  • RF Medical Equipment
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
CD15FC621JO3F
  • Mount
    PCB, Through Hole
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5.3mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    300V
  • Height
    9.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.382 9.70mm
  • Length
    11.9mm