  • CD15FC621JO3
CD15FC621JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD15FC621JO3
HK JDW NO:
192-CD15FC621JO3
Datasheet:
CD15FC621JO3
Purchasing and Inquiry
CD15FC621JO3 Overview
Due to its 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm size/dimension, it allows for high reliability.To properly function, the voltage - Rated DC of 300V must be provided.Parts with 70 ppm/°C temperature coefficients are pre-set.Keeping the device at -55°C~125°C during operation is recommended.
CD15FC621JO3 Features
its size/dimension is 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm
the voltage - Rated DC of 300V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD15FC621JO3 Applications
  • CATV
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • Tuned LCR Circuits
  • Plasma generators
  • MRI Coils and Generators
  • RF Medical Equipment
  • RF Power Amplifiers
  • Mobile Radio
  • Lasers
Step5Bar-code shipping tag
CD15FC621JO3
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5.3mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    9.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.382 9.70mm
  • Length
    11.9mm