  • CD15FC621FO3
CD15FC621FO3
advertisement
Manufacturer No:
CD15FC621FO3
HK JDW NO:
192-CD15FC621FO3
Datasheet:
CD15FC621FO3
Purchasing and Inquiry
CD15FC621FO3 Overview
A 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm dimension and a size/dimension of 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm ensure reliability.For this device to function properly, a voltage rating of 300V is needed.Temperature coefficients 70 ppm/°C are set with the part.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CD15FC621FO3 Features
its size/dimension is 0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm
the voltage - Rated DC of 300V
a 70 ppm/°C temperature coefficient
CD15FC621FO3 Applications
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • RF Medical Equipment
  • Lasers
  • Plasma generators
  • Tuned LCR Circuits
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • MRI Coils and Generators
  • RF Instruments
Step5Bar-code shipping tag
CD15FC621FO3
  • Height
    9.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.382 9.70mm
  • Length
    11.9mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.209W 11.70mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    620pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5.3mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm