  • CD15ED680JO3
CD15ED680JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD15ED680JO3
HK JDW NO:
192-CD15ED680JO3
Datasheet:
CD15ED680JO3
Purchasing and Inquiry
CD15ED680JO3 Overview
Despite its size/dimension being 0.449Lx0.181W 11.40mmx4.60mm, it guarantees high reliability.For this device to function properly, a voltage rating of 500V is needed.This part is set with a 100 ppm/°C temperature coefficient.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
CD15ED680JO3 Features
its size/dimension is 0.449Lx0.181W 11.40mmx4.60mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD15ED680JO3 Applications
  • Mobile Radio
  • Lasers
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Tuned LCR Circuits
Step5Bar-code shipping tag
CD15ED680JO3
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.181W 11.40mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4.6mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Size Code
    4518
  • Height
    9.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    11.4mm