  • CD15ED620JO3
CD15ED620JO3
advertisement
Manufacturer No:
CD15ED620JO3
HK JDW NO:
192-CD15ED620JO3
Datasheet:
CD15ED620JO3
Purchasing and Inquiry
CD15ED620JO3 Overview
Due to its 0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm size/dimension, it allows for high reliability.To function properly, 500V needs a voltage of Rated DC.100 ppm/°C temperature coefficient are set with the part.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CD15ED620JO3 Features
its size/dimension is 0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD15ED620JO3 Applications
  • Lasers
  • Plasma generators
  • Tuned LCR Circuits
  • Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • RF Medical Equipment
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils
Step5Bar-code shipping tag
CD15ED620JO3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.169W 11.40mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Lead Pitch
    5.9mm
  • Lead Spacing
    0.232 5.90mm
  • Size Code
    4517
  • Height
    9.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.358 9.10mm
  • Length
    11.4mm
  • Width
    4.3mm