  • CCR09CJ4R7CR
CCR09CJ4R7CR
advertisement
Manufacturer No:
CCR09CJ4R7CR
HK JDW NO:
66-CCR09CJ4R7CR
Package:
Molded
Datasheet:
CCR09CJ4R7CR
Description:
4.7pF Ceramic Capacitor 120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
CCR09CJ4R7CR
  • Package / Case
    Molded
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
    2008
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    120ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Temperature Characteristics Code
    CJ
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    1909
  • Positive Tolerance
    5.3191%
  • Negative Tolerance
    5.3191%
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.83mm
  • Thickness
    2.29mm