  • CCR06CG153KP
CCR06CG153KP
advertisement
Manufacturer No:
CCR06CG153KP
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CCR06CG153KP
Datasheet:
CCR06CG153KP
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CCR06CG153KP
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-20
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    CG
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm
  • Width
    7.37mm
  • Thickness
    2.29mm