  • CCF55110RFKE36
CCF55110RFKE36
advertisement
Manufacturer No:
CCF55110RFKE36
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CCF55110RFKE36
Package:
Conformal
Datasheet:
CCF55110RFKE36
Description:
Through Hole 110Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 9869
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCF55110RFKE36
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    110Ohm
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.73mm