  • CCF0722R0JKE36
CCF0722R0JKE36
advertisement
Manufacturer No:
CCF0722R0JKE36
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CCF0722R0JKE36
Package:
Conformal
Datasheet:
CCF0722R0JKE36
Description:
22Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 3426
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CCF0722R0JKE36
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Conformal
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.22mm