  • CC45SL3JD470JYNNA
CC45SL3JD470JYNNA
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3JD470JYNNA
HK JDW NO:
769-CC45SL3JD470JYNNA
Datasheet:
CC45SL3JD470JYNNA
Description:
CC45 47pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% SL 0.335Dia 8.50mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 6272
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3JD470JYNNA
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Radial, Disc
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.335Dia 8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6000V
  • Size Code
    3324
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    8.5mm
  • Width
    6mm