  • CC45SL3JD330JYNN
CC45SL3JD330JYNN
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3JD330JYNN
HK JDW NO:
769-CC45SL3JD330JYNN
Datasheet:
CC45SL3JD330JYNN
Description:
CC45 33pF Ceramic Capacitor ±5% SL 0.295Dia 7.50mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1681
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3JD330JYNN
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    6kV
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3024
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Thickness
    6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±5%