  • CC45SL3AD820JYNNA
CC45SL3AD820JYNNA
advertisement
Manufacturer No:
CC45SL3AD820JYNNA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CC45SL3AD820JYNNA
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CC45SL3AD820JYNNA
Description:
CC45 82pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% SL 0.236Dia 6.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1604
Step5Bar-code shipping tag
CC45SL3AD820JYNNA
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Series
    CC45
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    2420
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Length
    6mm
  • Width
    5mm