  • CC1812KKX5R7BB226
CC1812KKX5R7BB226
advertisement
Manufacturer No:
CC1812KKX5R7BB226
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CC1812KKX5R7BB226
Package:
Datasheet:
CC1812KKX5R7BB226
Description:
22μF Ceramic Capacitor 10% -/+15ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CC1812KKX5R7BB226
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    26.988746mg
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -/+15ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    2.5mm
  • Length
    4.5mm