  • CC1812GKNPO9BN562
CC1812GKNPO9BN562
advertisement
Manufacturer No:
CC1812GKNPO9BN562
HK JDW NO:
898-CC1812GKNPO9BN562
Datasheet:
CC1812GKNPO9BN562
Description:
CC 5600pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1812GKNPO9BN562
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    1812 (4532 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    5600pF
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm