  • CC1206ZRY5V9BB223
CC1206ZRY5V9BB223
advertisement
Manufacturer No:
CC1206ZRY5V9BB223
HK JDW NO:
898-CC1206ZRY5V9BB223
Datasheet:
CC1206ZRY5V9BB223
Description:
CC 0.022μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CC1206ZRY5V9BB223
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    IEC60068-1
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Tan Delta
    0.09
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.028 0.70mm