  • CC1206ZKY5V7BB475
CC1206ZKY5V7BB475
advertisement
Manufacturer No:
CC1206ZKY5V7BB475
HK JDW NO:
898-CC1206ZKY5V7BB475
Package:
Datasheet:
CC1206ZKY5V7BB475
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CC1206ZKY5V7BB475
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    16.187578mg
  • Tolerance
    80%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    850μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm